info@tonyochcissisdansskola.se

Följ oss:

Hej alla nya dansare! Tony här

Jag har skapat Social Dancing System för att lära svenska folket att dansa. Tillsammans med min partner Cecilia Ehrling Danermark vill jag att ni hänger med oss på en resa inom dansens värld där vi lär ut detta sociala och fantastiska sätt att umgås och träffa nya människor. Genom våra lektioner kan du som ännu inte riktigt vågat dig ut på dansgolvet lära dig olika danser i lugn och ro i hemmet, på resan eller på din arbetsplats. Lär in stegen själv först och sedan tillsammans med din partner.

Vi kommer att finnas här för dig och följa dig på din resa. Varje vecka kommer vi att lägga ut nya tips och idéer för att du ska tycka att dans är roligt och ett utmärkt sätt att motionera.

Välkommen att prova på!

/Tony

92 Comments

Leave a Reply

Kontakt

Tony & Cissis Dansskola
B&P Digital Media Distribution
Hörnåkersvägen 14
183 65 Täby

Org.nr: 559124-7753

© 2023 Tony & Cissis dansskola